Ligin dibinde büyük düello, Konya Rize’ye karşı

Sezona Avrupa kupaları hedefiyle başlayan Konyaspor ve Rizespor aldıkları sonuçların ardından planlarını Süper Lig’de kalmak olarak değiştirdiler. Her iki takım da ikinci devrede teknik adam değişikliğine gitti. Ne var ki bu değişiklikler de istenilen sonucu pek vermedi. Sezonun bitimine 5 maç kala her takım için alınacak bir puan bile altın değerinde. Bu hafta ise Konyaspor ile Rizespor arasındaki maçtan galibiyet ile çıkacak takım ligde kalma adına büyük bir avantaj elde edecek.

  • Koronavirüs sebebiyle maçların seyircisiz oynanmasından dolayı artık hiçbir takım ev sahibi olmanın avantajına sahip değil. Aynı durum bu hafta Konyaspor için de geçerli. Ev sahibi ekibin bu haftaki en büyük avantajı Rizespor kalecisi Gökhan Akkan’ın yerine yine Tarık Çetin’in kaleyi koruyacak olması.
  • Düşme hattının hemen üstünde bulunan Rizespor için bu hafta alınacak 3 puanın anlamı çok büyük. Böylelikle kendisini daha bir garantiye alacak olan Karadeniz ekibi ayrıca moral da bulacaktır. Bu sebeple Rizespor maçın ilk başından itibaren baskılı bir oyun sergileyecektir. Ne var ki atağa çıkarken kaptırılan toplar sorun yaratabilir.
  • Maçın ilk devresinde büyük ihtimalle Konyaspor’dan bir gol göreceğiz. İkinci devrede ise Rizespor beraberlik için bastıracaktır. Maçın 1-1 bitme ihtimali yüksek ve son golü Rizespor’un atması beklenmeli. Zaten sadece son golü Rizespor atar bahsi bile büyük getiri sağlayacaktır.
  • Konyaspor’un alacağı her puan gelecek haftaya ve ligde kalma için umudunu korumasını sağlayacaktır. Bu sebeple yeşil beyazlılar maçta galibiyet istese de son dakikalarda şayet skor tabelasında beraberlik varsa buna da razı olacak ve top çevirecektir.
  • İki ekibin oyuncuları da gelecek haftaki maçları düşünüp kart görmemeye çalışacaktır. O sebeple özellikle kırmızı kart beklenmemeli.

Ligin dibindeki önemli karşılaşmada her iki takımın da bütün gücünü sahaya yansıtmaya çalışacağına eminiz. Yine gözler Galatasaray ile Trabzonspor maçında olacaktır. Her ikisi de birkaç sezon önceki hallerinin epey uzağında olan Konyaspor ile Rizespor için söylenecek belki de en önemli şey Konyaspor’un bu sezon Süper Lig’de kalmasının oldukça zor, Rizespor’un ise daha muhtemel olduğu.